با نفوذ روزافزون گوشی‌های همراه در زندگی ما، سازندگان آن‌ها در رقابت با یکدیگر قابلیت‌های جانبی گوشی‌های خود را روز به روز بهبود می‌بخشند. یکی از قابلیت‌های جانبی که همیشه برای خریداران اهمیت داشته ، دوربین و کیفیت تصاویر گوشی بوده است. امروز دیگر نمی‌توان پیشرفته شدن دوربین‌های گوشی‌های همراه را انکار کرد.
در مجموعه عکس پیش رو، تعدادی از عکس‌هایی که کاربران سایت فلیکر با گوشی‌های همراه خود گرفته‌اند می‌بینید. باور کردن اینکه این عکس‌ها با همین گوشی‌هایی که هر روز در دست می‌گیریم، گرفته شده‌اند کمی سخت است. در پائین تصاویر نام گوشی و همچنینان توضیحات دیگر مطمئنا خواندنی خواهد بود.


این عکس با آیفون و در یک سالن کنسرت در لس‌آنجلس گرفته شده است. فتوشاپ CS3 نرم افزار مورد استفاده بوده است.این عکس با آیفون 5S در کاموگاواشی در ژاپن گرفته شده است. کاربر از اپلیکیشن فلیکر iOS استفاده کرده است.
این عکس با نوکیا لومیا 1020 و در مسجد جامع شیخ زائد ابوظبی امارات گرفته شده است. نرم افزار: فتوشاپ CS5
این عکس با آیفون 4 در تولامور ایرلند گرفته شده است. کاربر از نرم افزار Camera+2.2.1 استفاده کرده است.
این عکس با آیفون گرفته شده و با نرم افزار Snapseed روی آن کار شده است.
این عکس با آیفون 5 و در لس اسراتس فرانسه گرفته شده است. عکاس حالت HDR دوربین آیفون را روشن کرده و همچنین از فتوشاپ CS5 استفاده کرده است.
این عکس با آیفون 4 و اپلیکیشن Hipstamatic در باواریای آلمان گرفته شده است. عکاس همچنین از نرم افزار PhotoToaster 5.5.1 نیز استفاده کرده است.
این عکس با آیفون 5 و اپلیکیشن Hipstamatic در لندن گرفته شده است. نرم افزارها : Jane Lens, BlacKeys SuperGrain Film, No Flash
این عکس با آیفون 4S و در درسدن آلمان گرفته شده است. نرم افزار : Camera+ 3.0.2
این عکس با نوکیا 808 PureView و در سوویساریستو فنلاند گرفته شده است.
این عکس با آیفون 4 و در باواریای آلمان گرفته شده است. نرم افزار مورد استفاده : QuickTime 7.6.6
این عکس با نوکیا لومیا 1020 در سن سورینو مارش ایتالیا گرفته شده است. عکاس از لایت روم 5.3 استفاده کرده است
این عکس با سونی اریکسون LT15i یا همان اکسپریا آرک گرفته شده است. نرم افزار : Aviary 2.4.2
این عکس با آیفون 5 و در فرانکفورت آلمان گرفته شده است. کاربر از نرم افزار VSCOcam استفاده کرده استاین عکس با نوکیا لومیا 1020 گرفته شده و عکاس از نرم افزار ویندوزفون برای کار بر روی عکس استفاده کرده است
این عکس با آیفون 5 و در استانبول ترکیه گرفته شده استاین عکس با گلکسی نکسوس در ریو ویستا کالیفورنیا گرفته شده است. عکاس از نرم افزارهای Aviary و Snaptastic نیز استفاده کرده است.و این عکس نیز با آیفون 4S و در سیدنی استرالیا گرفته شده است. عکاس از فتوشاپ اکسپرس 2.5.831079  استفاده کرده استنهایتا چیزی گه کاملاً مشهود است و به عنوان حرف آخر می‌توان گفت سهم بسیار اندک گوشی های اندرویدی در این مجموعه است.


منبع فارنت