برای اطلاع از اماکن دیدنی، انواع رستوران‌ها و کافه‌ها، تئاترها و سینماها، تورهای مسافرتی و سایر اطلاعات گردشگری، تفریحی و فرهنگی، اپلیکیشن ایرانی همگردی یک گزینه جامع و بسیار کاربردی می‌باشد که در این مطلب به معرفی و بررسی خلاصه آن می‌پردازیم.

بعد از نصب آن می‌توان ثبت‌نام کرده و یا به عنوان کاربر مهمان وارد سیستم گردشگری شده و از امکانات بسیار زیاد آن استفاده کرد. ابتدا کاربر GPS دستگاه اندرویدی خود را روشن می‌کند تا موقعیت مکانیش را به اپ معرفی کرده باشد. در قسمت نوار ابزار پایین صفحه از سمت چپ در اولین گزینه که به‌صورت نقشه می‌باشد موقعیت کاربر نمایش داده می‌شود، با لمس گزینه‌ای که در سمت چپ بالای صفحه دیده می‌شود یک سری گزینه‌ها که برای قسمت نقشه درنظر گرفته شده نمایش داده می‌شوند. درقسمت گروه‌ها دسته‌بندی‌هایی قابل مشاهده است که کاربر با انتخاب هریک از آن‌ها قسمت نمایش نقشه را برای خود محدودتر می‌کند، به‌طور مثال با انتخاب قسمت رستوران و کافه و درج گزینه فست‌فود، نزدیک‌ترین فست‌فود به موقعیت کاربر برای وی نمایش داده می‌شود. این جستجو در گزینه فیلترها به‌صورت محدودتر و با انتخاب امکاناتی چون جای پارک، اینترنت و… قابل استفاده است. تمامی این اطلاعات قابل نشانه‌گذاری بر روی نقشه همگردی کاربر می‌باشند.قسمت بعدی نوارابزار گزینه «پیشنهاد باحال» می‌باشد که با آن آگهی‌های تخفیف خورده نمایش داده می‌شوند مثلا بلیط تئاتر و سینما، شهربازی، رستوران، آرایشگاه و سایر موارد. باز هم در قسمت آپشن‌ها امکان جستجوی محدودتر برای کاربر درنظر گرفته شده است. با انتخاب هرکدام از آن‌ها پیشنهادهای تخفیف‌خورده در همان محدوده قابل جستجو و نشانه‌گذاری می‌باشند.


گزینه بعدی که به صورت بعلاوه نشان داده شده مربوط به خود کاربر است که می‌تواند پیشنهادها و نظراتش را ارائه بدهد و یا حتی عکس موردنظرش را در محدوده مکانی خودش انتخاب کرده و درصورت لزوم اطلاعات آن‌را اصلاح نماید. در این قسمت می‌توان اطلاعات مکان انتخاب شده را به اشتراک گذاشت یا ذخیره کرد و یا آن را به عنوان پاتوق ذخیره کرد که این قسمت در صورت ورود با شناسه کاربری امکان‌پذیر است. «یه اتفاق باحال»، گزینه بعدی همگردی است. اطلاعات تورهای مسافرتی مهیج و عکس‌های مربوط به آن در این قسمت می‌باشند که این‌ها هم مانند سایر قسمت‌ها قابل جستجو، انتخاب و نشانه‌گذاری هستند.


در قسمت یه جای باحال اماکن تفریحی، سیاحتی و زیارتی قابل جستجو هستند مثل هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی و سایر قسمت‌هایی که برای سفر نیاز به مراجعه به آن‌ها وجود دارد. همگردی برای کاربران یک پروفایل طراحی کرده تا هر نفر بتواند مجموعه‌ای از علاقمندی‌هایش را برای خود داشته باشد یا آن‌ها رابا دوستانش به اشتراک بگذارد و یا حتی بتواند از عکس‌هایی که سایر دوستانش به اشتراک گذاشتند هم دیدن کند.

از جمله سایر ویژگی‌های این اپ به نقل از سازنده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین و جامع ترین شبکه ی اجتماعی سفر و گردش
 • کامل ترین نقشه ی گردشگری ایران و شهرهای دیدنی جهان
 • لیست جاذبه های گردشگری ایران و شهرهای دیدنی جهان
 • لیست مراکز تفریحی ایران و شهرهای دیدنی جهان
 • لیست رستوران های ایران و شهرهای دیدنی جهان
 • لیست مراکز اقامتی ایران و شهرهای دیدنی جهان
 • لیست مراکز خرید ایران و شهرهای دیدنی جهان
 • مشاهده ی اطلاعات روی نقشه با امکان مسیریابی
 • مشاهده ی عکس ها و کامنت های اضافه شده سایر کاربران
 • امکان اضافه کردن عکس، کامنت و پیشنهاد مکان جدید
 • امکان جستجوی نزدیکترین مکان های اطراف شما

این اپلیکیشن را می‌توانید به رایگان از کافه‌بازار دانلود کنید.